Reference

Nacházíte se zde: Úvodní stránka > Reference > Intranet

Intranet

Intranet

Intranet pro jednu z největších leasingových společností působících na českém trhu je postaven jako webový informační portál. Slouží jako integrační vrstva nad stávajícími systémy společnosti a zároveň přináší vlastní funkce a aplikace.

Popis projektu

Přístup do intranetu je řešen pro každého zaměstnance individuálně, což umožňuje využít systému uživatelských práv pro filtrování přístupu k informacím, personalizovat rozhraní intranetu i samotných jeho částí atd.

K datům informačních systémů umístěným v databázi DB2 na systému AS/400 lze přistupovat přímo z webového prohlížeče z prostředí intranetu.

Přístup do stávajících webových aplikací byl po jejich menších úpravách rovněž začleněn do intranetu, což umožnilo nasadit jednotný systém uživatelských práv, ale zároveň zachovalo zažitou podobu a ovládání těchto aplikací.

Data ze svépomocí vytvořených (vždy statických) stránek oddělení byla podrobena důkladné analýze. Ta umožnila návrh společných databázových struktur pro data stejné povahy, která se vyskytovala neuspořádaně na různých místech statických stránek. Kromě zvýšení přehlednosti a sjednocení přístupu k datům je samozřejmým přínosem při využití databáze i jejich rychlé třídění, filtrování atd.

Kromě těchto výhod, které samotné opravňují tvorbu intranetového portálu, přinesl systém řadu nových aplikací a nástrojů. Ty zastřešují řadu procesů uvnitř firmy, které byly dosud pokryty nespolehlivě a těžkopádně, případně vůbec. Za všechny jmenujme rezervaci jednacích místností, sklad dokumentů s archivem, verzováním a zabudovaným schématem pro schvalování.

Úplně novou zkušeností pro zaměstnance UniCredit Leasing je používání zabudovaného „workflow“ systému. Mohou posílat úkoly přes intranet, sledovat u koho se právě nacházejí a v jakém stavu, případně se dozvědět, proč a jaké má právě jejich úkol zpoždění. Technologie workflow je využívána i některými jinými aplikacemi intranetu, které mohou generovat úkoly na základě událostí či stavů v systému.

Celkově lze říci, že intranet přinesl nový rozměr přístupu k firemním informacím, typickým procesům a komunikaci.

Technologie: Intranet CAC LEASING využívá aplikační server GlassFish a databázový server IBM DB2 UDB.

Použité technologie

  • Java

Další projekty pro klienta

Zaujala vás tato reference? Neváhejte nás kontaktovat. Kontaktuj AMI


Přejít na začátek stránky

Mapa stránek

© Copyright 1998-2014 AMI Praha a.s., powered by AMIGO CMS