Publikujeme

Nacházíte se zde: Úvodní stránka > Publikujeme > Blog

Blog

Evidence softwarových licencí pomocí Identity Manageru

Primárním účelem nástrojů z oblasti Identity Managementu je správa uživatelů, uživatelských účtů, rolí a oprávnění. S touto oblastí ale úzce souvisí i evidence a správa softwarových licencí a v některých případech skutečně některá řešení Identity Managementu tímto směrem přizpůsobujeme.

Jiří Vitinger | 16.09.2014

Trendy v oblasti Identity and Access Managementu

Trendy v oblasti IAM můžeme v zásadě rozdělit na dvě kategorie. První zahrnuje trendy zvolna následující vývoj v celém IT (cloud, mobilní zařízení, sociální sítě, rozšířenější používání open source apod.). Druhá kategorie je evolucí samotné oblasti IAM, kam lze zahrnout správu privilegovaných účtů, Governance Management apod.

Jiří Vitinger | 06.03.2014

Single Sign-On pro SSH aneb srovnání systému Kerberos a KDM

Cílem tohoto článku je představit a porovnat aplikaci Key Distribution Manager a protokol Kerberos jako dvě možnosti jednotného přihlášení pro SSH.

Jiří Vitinger | 11.02.2014

Spuštění workflow z pravidla – Sun Identity Manager

Sun Identity Manager rozlišuje různé typy konfiguračních objektů. Z nich se na ukládání aplikační logiky používají v zásadě dva: workflow (TaskDefinitions) a pravidla (Rules). Každý z těchto typů má svá omezení, která definují, kde je možné daný objekt použít a co v něm můžeme provádět za příkazy.

Jiří Vitinger | 24.07.2010


Přejít na začátek stránky

Mapa stránek

© Copyright 1998-2014 AMI Praha a.s., powered by AMIGO CMS