Nacházíte se zde: Evidence úvěrů a termínovaných vkladů

Evidence úvěrů a termínovaných vkladů

Evidence úvěrů a termínovaných vkladů

Pro oddělení Treasury leasingové společnosti UniCredit Leasing (člen HVB Group) vytvořila AMI Praha a.s. intranetovou evidenci bankovních úvěrů a termínovaných vkladů.

Popis projektu

Impulsem pro vytvoření aplikace byl požadavek na konsolidaci dat relevantních pro úvěrová a tržní rizika celé mateřské bankovní skupiny. Struktura a formát dat poskytovaných novou aplikací do vídeňské centrály musí splňovat požadavky standardní evropské metodiky BASEL II. Nová aplikace nahradila dosavadní evidence v tabulkách MS Excel.

Oddělení Treasury využívá rozhraní webového prohlížeče pro vkládání a editaci údajů o bankovních úvěrech a termínovaných vkladech. Data jsou ukládána přímo do hlavní databáze DB2 na serveru AS/400, odkud jsou čerpána pro pravidelné dávkové reporty pro vídeňskou centrálu.

V části evidence úvěrů obsahuje aplikace vlastní logiku pro automatické generování splátkového kalendáře. Generování ovlivňují nastavené parametry konkrétního úvěru a zvolená banka a výsledek lze manuálně měnit.

Samozřejmostí je třídění, vyhledávání a archivace.

Technologie: aplikace je součástí intranetu UniCredit Leasing, který je vyvinut na platformě J2EE. Byla vyvinuta během dvou měsíců.

Použité technologie

  • Java

Další projekty pro klienta

Zaujala vás tato reference? Neváhejte nás kontaktovat. Kontaktuj AMI


Přejít na začátek stránky

Mapa stránek

© Copyright 1998-2014 AMI Praha a.s., powered by AMIGO CMS